Друк книг
Офсетний чи цифровий друк … що краще підходить для друку книг?
Багато факторів визначає, чи підходить ваш конкретний проект для офсетного або цифрового друку книг!
І незалежно від того, потрібно вам замовити друк книг, або друк каталогів , або друк брошур, або будь-якої іншої поліграфії, у вас, швидше за все, завжди буде вибір між офсетним та цифровим варіантом друку.
Обидва методи дуже популярні і доповнюють один одного, але між ними є чіткі відмінності. І розуміння цих відмінностей допоможе вам визначити, що краще вам підходить, коли вам потрібно замовити друк книг.
Офсетний друк книг
Офсетний друк надзвичайно поширений, і більшість замовників не знайомі з тим, як насправді влаштований цей процес.
Офсетний друк використовує серію циліндрів, що обертаються, для нанесення чорнила на папір. Кожен колір чорнила на офсетному друку має свій набір циліндрів. Для повно кольорових проектів чорнило наноситься у послідовних шарах для створення остаточного зображення.
Перший циліндр має друковану форму, сформовану довкола нього. Зазвичай виготовлені з тонкого алюмінію пластини виготовляються на замовлення для кожного завдання на друк і містять зображення, які будуть перенесені на папір (їх називають «Друкарські форми»).
Пластини обробляються так, що деякі області притягують чорнило, інші області - водний розчин. При обертанні циліндра із пластиною чорнила розподіляються по пластині. Водний розчин також розподіляється по формі. Оскільки пластина була спеціально оброблена, чорнило прилипає до областей зображення, в той час як водний розчин відштовхує чорнило з областей без зображення.
Наступний циліндр в послідовності має гумове покриття. Цей циліндр називається зміщеним або загальним циліндром і обертається у протилежному напрямку від плоского циліндра. Коли циліндр із пластиною крутиться до зміщеного циліндра, вода на пластині віджимається, і чорнило на пластині переноситься на гумове покриття. Офсетний циліндр отримує дзеркальне зображення чорнильного дизайну для друку.
Останній циліндр у послідовності повертається у протилежному напрямку від зміщеного циліндра. Він притискає папір до гумової прокладки, щоб передати чорнило на папір. Зображення на папері тепер ідентичне зображенню на формі.
Цифровий друк книг
Цифровий друк книг відрізняється від методу офсетного друку, оскільки він не передбачає використання друкованих форм.
Натомість файли для друку передаються електронним способом безпосередньо в друковану цифрову машину. Друк відбувається за принципом лазерного принтера з нанесенням безпосередньо на папір за один прохід.
Можливість друку без пластин є основною перевагою цифрового друку, оскільки це заощаджує час і витрати на виготовлення друкованих форм, що вигідно для більш коротких виробничих циклів.
Більшість людей можуть ставитися до функції комерційної цифрової друкарської машини скептично, тому що вона працює аналогічно до офісного кольорового лазерного принтера, який можна знайти в офісі або вдома. Як і в домашньому принтері, чорнило, що використовується в цифровій друкарській машині, може бути у вигляді порошку, наприклад, тонера, або у вигляді рідини (струменеві принтери).
Однак комерційний цифровий друк набагато більший і швидше, ніж настільний принтер.
Крім того, цифровий друк книг, пропонує набагато кращу якість, ніж ваш настільний принтер.
Цифровий друк на даний момент є найшвидшим сегментом у поліграфії що зростає.
В результаті останніми роками було досягнуто значних технологічних успіхів, і цифровий друк поступово наближається до рівня якості високоякісного офсетного друку. Незважаючи на те, що різниця як скорочується, важливо відзначити, що офсетні друкарські машини, як і раніше, перевершують якість друку цифрових друкарських машин.
Чинники, які допомагають визначити, який метод виробництва найкраще підходить для друку книг.
Тираж: кількість книг, які вам потрібні, зазвичай визначає спосіб виробництва.
Як правило, цифровий друк буде економічно вигіднішим для друку книг малими кількостями, наприклад, 10 або 100 книг.
Однак у міру збільшення обсягу замовлення офсетний друк стає більш рентабельним методом виробництва.
При використанні цифрового друку книг ви несете мінімальні витрати на налаштування, пов'язані з виробничим циклом, і на відміну від офсетної друкарської машини цифровий друк не використовує друковані форми. Таким чином, при цифровому друку немає жодних витрат, пов'язаних із виготовленням друкованих форм. Крім того, підготовка до цифрового тиражу вимагає дуже мало часу на підготовку та невелике коригування. Оскільки витрати, пов'язані з налаштуванням, мінімальні, короткострокові книги мають меншу питому вартість під час виробництва на цифровій друкарській машині.
І навпаки, для офсетного друку книг потрібні друковані форми, триваліший час підготовки та додаткові попередні налаштування для забезпечення безперебійного виробництва. Ці витрати на пластини і вищі витрати на налаштування призводять до збільшення собівартості книги за невеликого виробничого циклу, оскільки вони не можуть бути ефективно розподілені за обмеженою кількістю книг.
Однак зі збільшенням кількості замовлення книг, скажімо, 500 або 1000 книг, офсетний друк є набагато економічним методом виробництва. Навіть незважаючи на те, що витрати на налаштування офсетного тиражу вищі, ніж витрати, пов'язані з накладом у цифровому форматі, більше замовлення дозволяє розподілити ці вищі початкові витрати на більшу кількість книг. А після запуску офсетного друку фактична вартість фарбо-відбитка істотно менша, ніж у цифрового друку. Таким чином, при офсетному друку собівартість книги зменшується зі збільшенням обсягу замовлення.
Терміновий друк книг
Метод цифрового друку майже завжди дозволяє швидше надрукувати книгу, на відміну від офсетного способу друку. На додаток до економії часу завдяки тому, що немає необхідності створювати друковані форми та виконувати підготовку для друку, а чорнило або тонер, використовувані цифровим друком, миттєво висихають. Крім того, оскільки офсетні друкарські машини використовуються для більш довгих тиражів, ймовірно, буде триваліший очікування часу друку. Так що, якщо вам необхідно замовити друк книг терміново, і ваш тираж менший за 100 книг, то цифровий друк книг - ваш найкращий варіант.
З іншого боку, скажімо, ви хочете замовити загалом 2000 книг, але швидко потрібно лише 50 із них. Тоді ви можете вибрати цифровий друк 50 книг, а потім як і раніше насолоджуватися економією на одиницю продукції на 1950, що залишилися, виготовивши їх способом офсетного друку.
Ціни на друк книг
точний обсяг замовлення, який визначає, який із двох методів друку є більш економічним, варіюватиметься від проекту до проекту. Але, як правило, при замовленні книг у твердій палітурці в менших кількостях цифровий друк буде більш економічним вибором. А при замовленні книг у великих кількостях офсетний друк буде більш економічним.
Цифровий друк книг добре підходить для новачків та стартапів.
Офсетний друк книг ідеально підходить для перевірених та більш усталених проектів, які вимагають великого обсягу.
До речі, просто тому, що ціна за одиницю книги зменшується зі збільшенням кількості замовлення, все одно доцільно враховувати, який розмір книги є оптимальним для вашої конкретної ситуації.
Низька ціна за одиницю – це добре, але не в тому випадку, якщо ви замовляєте більше книг, ніж вам зрештою знадобиться.
Друк книг, розміри
офсетні машини можуть друкувати на аркушах більшого розміру, ніж цифрові. На щастя, більшість поширених розмірів книг можуть бути виготовлені на цифровому або офсетному друку. Однак у деяких випадках фізичні розміри книги можуть завадити її виготовленню при цифровому виготовленні.
Наприклад, припустимо, що ви хочете надрукувати книгу з готовим розміром А4. Насправді, це досить поширений формат. Оскільки друк книжок та виготовлення книжки складається із складених аркушів, сторінки та обкладинка книжки будуть за шириною в 2 рази більшими, і тому необхідно буде друкувати на аркушах не менше А3 формату.
Незважаючи на те, що цифрові друкарські машини з кожним роком збільшуються в розмірах та можливостях друкованого аркуша, багато хто з них все ще працює з максимальним розміром аркуша А3.
Таким чином, якщо ваша книга повинна бути в тому ж А4 форматі, але з Альбомною орієнтацією по збірці, розворот листа складе близько 600мм, і цей конкретний проект книги повинен буде виконаний тільки методом офсетного друку книг.
І справжня дилема виникає, коли комусь потрібен лише невеликий тираж книг, наприклад, в альбомі А4 форматі, тому що офсетний друк може зробити цей проект занадто дорогим для продовження.
Рішення завжди в тому, щоб змінити розмір книги, щоб вона краще підходила для наявного цифрового друку, або збільшити розмір замовлення, щоб зробити офсетне виробництво більш рентабельним на одиницю.
Друк книг, варіанти виготовлення
книги, виготовлені на офсетній друкарській машині, мають найбільшу гнучкість, оскільки вони можуть бути виготовлені з використанням практично будь-якої конструктивної особливості, товщини паперу або варіанту обробки. Однак цифровий друк має кілька обмежень порівняно з офсетним друком.
Незважаючи на те, що цифрові та офсетні друку друкують CMYK, тільки офсетний друк може друкувати справжні кольори Pantone. Цифровий друк може лише наблизитись до кольору Pantone. Таким чином, якщо вам справді потрібен справжній колір Pantone на обкладинці або сторінках вашої книги, його необхідно буде виготовити тільки офсетним способом друку. Крім того, у більшості цифрових друкарських машин використовується чорнило на основі тонера, яке може бути несумісне з певними ламінатами та покриттями, що призведе до потріскування фарби на обкладинці вашої книги.
Якщо вам необхідно замовити друк книг , ми рекомендуємо на початку процесу друку книги проконсультуватися з нашими менеджерами, щоб обговорити ваші плани та технічні характеристики.
Декілька хвилин, проведених з нашим менеджером на початку, призведуть до зменшення "головного болю" в майбутньому.
Ми завжди раді відповісти на ваші запитання та обговорити способи заощадити бюджет на друку книжок.
Ми пропонуємо, друк книг , а також всі стилі палітурки, тверда обкладинка, м'який, з прихованою пружиною , на хольнітени, комбіновані обкладинки, ми готові допомогти практично з будь-яким книжковим проектом, який у вас може бути